ACG (All Conditions Gear)

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

ACG - ang. All Conditions Gear, czyli linia produktów przeznaczonych do użytku na każdą pogodę. Kolekcje ACG są wymyślone i realizowane przez markę Nike, która skupia się na zwiększonej wytrzymałości swoich produktów w trudnych warunkach atmosferycznych.

Historia

Pierwsza linia odzieży i obuwia na każdą pogodę powstała w Nike w 1989 roku. Celem jej stworzenia było udoskonalenie butów outdoorowych poprzez dodanie do nich komfortu, jakie zapewniały buty sportowe. Od tego czasu co roku w sezonie jesienno-zimowym pojawiają się projekty, które łączą w sobie funkcjonalność ze świetnym wyglądem. Za największy swój sukces przy tworzeniu kolekcji ACG Nike uważa fakt, że mimo wysokiej wytrzymałości i funkcjonalności, produkty nie tracą na designie i formie. Jednym z najbardziej znanych projektantów linii ACG jest Errolson Hugh, założyciel marki Acronym, który od wielu lat zajmuje się tworzeniem produktów na każdą pogodę w NikeLab.

Oferta

W ofercie Nike ACG znajdują się różnorodne produkty, których zadaniem jest spełniać swoją funkcję niezależnie od warunków. Są to między innymi wysokiej jakości kurtki, bluzy, koszulki i spodnie oraz buty. Do ich wytwarzania stosuje się wysokogatunkowe materiały. Poza wytrzymałością i funkcjonalnością zapewniają perfekcyjne dopasowanie i wygodę.