Buty casual

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Buty casual - to szeroka kategoria produktowa: różne marki, różne style. Casual oznacza codzienny, zwykły czyli buty casual to wygoda i swoboda na co dzień. Ta linia produktowa jest niesamowicie urozmaicona, począwszy od modeli na wysokiej koturnie lub szpilce, przez espadryle i trampki, kończąc na płaskich, solidnych półbutach lub butach za kostkę. Twoje codzienne stylizacje mogą zatem urozmaicić i dopełnić różnego rodzaju casualowe propozycje. Wyraź siebie i swój styl nie tylko strojem, ale też dodatkami, a buty to właśnie jedna z nieodzownych części każdego outfitu.

Casual - hot or not?

Casual to bardzo szeroka kategoria produktów i możliwych kombinacji. To modne i bardzo uniwersalne określenie. Dla niektórych casual oznacza opozycję dla biurowego i biznesowego dress code’u. Dla innych casual to przeciętne i średnie, bezpieczne propozycje - a bezpieczny to zabijający oryginalność. Dla innych casual to opozycja dla ekstrawagancji i łączy się go z bardzo modnym obecnie minimalizmem. Aż wreszcie casual kojarzy się ze słynnymi casualowymi piątkami. To jeden dzień w tygodniu, gdzie w międzynarodowych firmach i korporacjach możesz założyć na siebie mniej zobowiązujący i formalny strój niż zazwyczaj.

Najpopularniejsze marki i modele casual

Wsuwki i espadryle marek Toms i Paez to popularne nie tylko w Polsce propozycje. To idealna opcja na ciepłą, suchą wiosnę i upalne lato. Materiałowa cholewka oraz lekka podeszwa sprawiają, że stopa nie męczy się nawet w najgorętsze dni w roku. Półbuty marki Clarks - solidne, brytyjskie posłużą długie miesiące. Modele Timberland to klasa i jakość sama w sobie. Marka kojarzy się przede wszystkim z wyższymi za kostkę klasykami - żółtymi Premium 6, ale to nie jedyne buty w ich kolekcji! Lacoste za kostkę to kolejna popularna propozycja butów casual. Buty Ecco - tutaj z kolei projekty to połączenie komfortu i retro stylu lat 80. Plotki głoszą, że buty tego brandu zostały zaprojektowane po zeskanowaniu 1000 par stóp. Wszystko po to, by były idealnie dopasowane i komfortowe. W ofercie brandu Tommy Hilfiger - również kolekcji stworzonej we współpracy z Gigi Hadid - to w większości wygodne, casualowe modele butów na co dzień.

Styl casual to znaczy jaki?

Niektórzy twierdzą, że to nurt wpisujący się w sportową elegancję. Inni, że to coś mniej szykownego i formalnego niż smart casual czy business casual. Moda na casual pojawiła się wtedy, kiedy codzienny strój przestał być formalny i zobowiązujący. W trendach pojawił się denim oraz luźne, wygodne propozycje swoim rodowodem sięgające sportowych tradycji.