Ecco

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ecco – duńska marka komunikuje się sloganem: mniej znaczy więcej. To kwintesencja stylu ich wszystkich kolekcji. Założyciel brandu to Karl Toosbuy, data założenia przypada na 1963 rok i miasto Bredebro. Pełna nazwa skandynawskiego przedsiębiorstwa to ECCO Sko A/S. Jakie produkty posiada w swoim portfolio? Początkowo wyłącznie obuwie, teraz dodatkowo również torby i inne akcesoria.

Obecnie na oficjalnej stronie można znaleźć następująco pogrupowane kategorie produktowe: Intrinsic tr - nowy poziom komfortu, soft 8 - skandynawski minimalizm, Ecco Cool 2.0 - oddychające i wodoodporne, dziecięce Intrinsic. Poza butami również szerszy asortyment: torby Ecco i inne akcesoria: skarpetki, sznurowadła, paski, portfele, produkty do pielęgnacji.

Sklepów Ecco na całym świecie jest ponad 3 tysiące, gdzie znajdziesz buty męskie, damskie i dziecięce. Szacuje się, że Ecco produkuje rocznie około 12 milionów par butów w punktach zlokalizowanych w różnych zakątkach na całym świecie, między innymi w Holandii, Portugalii i Indiach.