Emu

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Emu – pełna nazwa marki to Emu Australia. Została założona w 1948 roku przez Gordona Jacksona. Pierwsza nazwa brandu to Jackson`s Tannery, od nazwiska pomysłodawcy. Od roku 1994, kiedy to firmę przejął Andrew Raggata, obowiązującą nazwa aż do dziś jest właśnie EMU Australia.

Flagowym produktem tego brandu z Australii są charakterystyczne buty wykonane z wełny merynosów. Inspiracją przy projektowaniu tego modelu były potrzeby stóp australijskich surferów w zimie. Po wielu godzinach w wodzie zmęczone nogi potrzebowały wsparcia w postaci wygodnych, ciepłych i oddychających butów. I tak powstał model, który podbił serca fanów windsurfingu, a później cały świat!

Australijskie krajobrazy, kolory i dzika, pierwotna natura były inspiracją podczas projektowania butów Emu. Natura jest najwspanialszym wynalazcą i wizjonerem, warto podążać jej tropem. Największe zalety produktów Emu to wygoda oraz trwałość. EMU inwestuje w innowacje i wzornictwo: naturalne materiały, kunszt wykonania i jakość, żeby stworzyć obuwie na światowym poziomie.

Marka przeznacza wiele czasu na solidną konstrukcję i najwyższej jakości materiały. Wszystko po to, żeby mieć pewność, że oddadzą w ręce klientów trwałe produkty na wiele sezonów. Gdy proces projektowania prototypu zostanie ukończony, eksperci przeprowadzają kompleksowe testy, żeby upewnić się, że but spełnia normy oraz standardy doskonałości i jakości.