Helly Hansen

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Helly Hansen – firma produkująca odzież i buty charakteryzujące się odpornością na wiatr i deszcz. W ofercie marki można znaleźć odzież żeglarską oraz przeznaczoną dla miłośników narciarstwa, wspinaczki górskiej, snowboardzistów i pieszych wędrówek.

Buty Helly Hensen cieszą się sporą sympatią miłośników trekkingu oraz ludzi ceniących buty zimowe, które zapewniają optymalny komfort cieplny.

Główna siedziba firmy znajduje się w Norwegii, w miejscowości Moss.

Najważniejsze wydarzenia

1950 – wynalezienie wodoszczelnych szwów – system Microweld

1961 – wynalezienie materiału PILE, zapewniającego ochronę przed chłodem i dobrą cyrkulację powietrza. Tworzywo poddawane było wielokrotnym testom i z czasem ulepszane, przez co poprawiały się jego właściwości i trwałość.

1975 – opracowanie technologii MicroCoating, polegającej na pokrywaniu tworzywa poliuretanem. W ten sposób uzyskano miękkość materiału przy jednoczesnym zagwarantowaniu wodoszczelności.

W tym samym roku firma wprowadziły na rynek bieliznę LIFA. Zastosowany w niej polipropylen umożliwił ochronę przed chłodem i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz materiału.

1977 – Helly Hansen stało się pierwszym przedsiębiorstwem w Europie, które miało w ofercie wodoodporne i oddychające ubrania.

1984 – firma wprowadziła kolejne innowacyjne rozwiązanie w postaci materiału Helly Tech.

1987 – opracowania systemu wentylacyjnego dedykowanego w kurtkach narciarskich.

1993 – wprowadzenie do produkcji kolejnego materiału – IMPERTECH, odznaczającego się wysoką elastycznością i oddychalnością.

1998 – wynalezienie systemu illumiNite przeznaczonego do kurtek górskich. Gwarantował dobrą widoczność w ciemności, dzięki czemu górskie wyprawy po zmroku stały się o wiele bezpieczniejsze.