Hi-tec

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Hi-Tec – brytyjska firma zajmująca się produkcją odzieży sportowej kierowanej do miłośników różnych form aktywności fizycznej. Firmę założył w 1974 roku Holender Grank Van Wezel, który osiedlił się w Anglii.

Historia

Za założenie firmy Hi-Tec odpowiedzialny jest Frank Van Wezel. Po studiach ukończonych z wyróżnieniem Holender zaciągnął się do Holenderskich Sił Powietrznych. Po zakończeniu służby wojskowej pracował i uczył się w Londynie oraz Paryżu. Kolejne 10 lat Frank spędził w Afryce. Ostatecznie jednak powrócił do Anglii i zamieszkał w Essex. Zainteresowania związane ze squashem i tenisem przyczyniły się do powstania firmy produkującej sportowe obuwie. Wezel miał spory udział w pojawieniu się na rynku pierwszych butów do squasha. Początkowo działalność firmy była dość skromna, jednak w 1988 roku jej akcje trafiły na londyńską giełdę papierów wartościowych. Hi-Tec skutecznie pracował nad uzyskaniem stabilnej pozycji na międzynarodowym rynku. Obecnie marka przede wszystkim zajmuje się tworzeniem klasycznego obuwia sportowego i outdoorowego. Przedsiębiorstwo kieruje swoje produkty na rynek brytyjski, kanadyjski, amerykański, afrykański, hiszpański, francuski, niemiecki i oczywiście – polski. Produkty Hi-Tec można kupić w ponad 80 krajach.

Technologie Hi-Tec

Produkty Hi-Tec cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów z różnych zakątków świata, nie tylko ze względu na solidność wykonania, ale także z uwagi na wykorzystywanie przez firmę innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Marka stosuje w swoich produktach materiały o wysokiej oddychalności oraz odporne na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne.

Działalność Hi-Tec w Polsce

W Polsce szeroko dostępne są przede wszystkim produkty z kategorii outdoor. W 2000 roku oficjalnym przedstawicielem Hi-Tec w naszym kraju została sieć Martes Sport, która jest nie tylko dystrybutorem produktów Hi-Tec, ale również projektantem odzieży. W 2014 roku Martes Sport nagrodzono tytułem Najlepszego Dystrybutora Marki Hi-Tec na świecie.

Sponsoring

Hi-Tec sponsoruje wielu wybitnych sportowców oraz podróżników, wzmacniając w ten sposób swoją pozycję na rynku odzieży sportowej. Wśród sponsorowanych przez markę gwiazd można wymienić między innymi:

  • Bieganie: Damian Carr, Martin Dreyer
  • Squash: Nick Matthew
  • Gold: Ian Woosnam