Melissa

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Melissa – kultowe buty pachnące gumą balonową. Marka narodziła się w 1979 roku w Brazylii. Inspiracją podczas tworzenia pierwszych projektów były morskie fale francuskiej Riviery. Według statystyk z 2012 roku marka w ciągu 25 lat wyprodukowała ponad 50 milionów par butów. Inne źródła podają, że w zaledwie dekadę była to liczba 32 miliony. Melissa wyróżnia się na tle konkurencji nowatorską technologią – tworzywem "Mel-flex". Potocznie mówi się, że to guma, ale profesjonalne oko nazwie mel-flex udaną mieszanką kauczuku i plastiku.

„Guma” ma takie właściwości, że idealnie nadaje się na materiał do na buty. Dopasowuje się do stopy, nie odparza stopy nawet w najgorętsze dni w roku. Kobiety, którym stopa się ślizga w Melissach, zakładają rajstopy i problem znika. Istotne, żeby wybierać tylko oryginalne Melissy. Na rynku jest wiele podróbek – tylko Melissy posiadają unikatową cechę: zapach gumy balonowej, utrzymujący się wiele miesięcy po zakupie.

Kolaboracja Melissy z najgorętszymi nazwiskami ze świata mody, takimi jak Jeremy Scott, Karl Lagerfeld czy Vivienne Westwood, były megahitem. Szczególnie ostatnia, niepokorna projektantka przyniosła brazylijskiej marce niespotykaną dotąd popularność i rozpoznawalność. Model Lady Dragon Melissa x Westwood to jeden z najpopularniejszych, zyskał status kultowych. Sama Vivienne twierdzi, że najważniejsza rzecz to wolność w wyrażaniu siebie i swoich pomysłów. A wyobraźni designerce nie brakuje – motywy owoców, kryształki Svarowskiego, serca, kokardy to tylko niektóre elementy, które przewijają się przez kolekcje tworzone dla Melissy. Współpraca projektantki z brandem trwa nieprzerwanie od 2008 roku.