Nike Air Max Triax 94

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nike Air Max Triax 94 - były kolejną wersją dwóch wcześniej powstałych modeli Air Maxów, a dokładniej Air Max Structure i Air Max Structure Triax. Jednak podobnie jak one, sneakersy z 1994 roku przeszły bez echa, przez co dziś niewielu o nich pamięta.

Historia

Po ogromnych sukcesach sprzedażowych Nike Air Max 1 czy Nike Air Max 90, marka nieustannie pracowała nad nowymi modelami Air Maxów, po których spodziewano się wywołania podobnego rozgłosu. Nowe propozycje butów z widocznymi poduszkami powietrznymi w podeszwach ukazywały się w świecie sneakersów nawet kilka razy do roku, przez co wiele z nich pozostało całkowicie zapomnianymi. Tak też stało się z modelem Nike Air Max Triax 94, który od początku nie cieszył się taką popularnością, jak Air Max 1 czy Air Max 270, jednak po swoim debiucie miał kilka reedycji między innymi w 2000 i 2014 roku. Niestety żadna z nich nie przyciągnęła tak szerokiego grona fanów, jak w przypadku najsłynniejszych Air Maxów w historii, a Air Max Triax 94 stały się kolejnym, niedocenionym modelem z tej serii.

Specyfikacja

Model Air Max Triax 94 był wzorowany na butach z 1991 i 1992 roku. Wykorzystano w nim widoczną w dziewięćdziesięciu stopniach poduszkę gazową oraz amortyzujące pianki. Cholewka tych butów była kombinacją naturalnej skóry oraz przewiewnej siateczki. Klasyczna kolorystyka Air Max Triax 94 to biel z dodatkiem neonowych barw w detalach. Dostępne były między innymi biało-zielone, biało-niebieskie i biało-fioletowe. W takich też wersjach buty powróciły do sprzedaży w 2014 roku.