Nike Roshe One

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nike Roshe One - model był początkowo znany pod nazwą Nike Roshe Run. Buty są idealne na co dzień, a nie jak sugerowała pierwotna nazwa do uprawiania joggingu lub innych dyscyplin sportowych. Zespół marki Nike pracował nad modelem prawie 2 lata. Ojcem sukcesu był Dylan Raasch – czołowy designer brandu. Pierwsze propozycje i wizualizacje budziły duży sprzeciw – mało kto przekonał się do lekkich, prostych butów, których cena nie mogła przekroczyć 70 dolarów. Metodą prób i błędów udało się osiągnąć kompromis. Premiera Nike Roshe One odbyła się w 2011 roku.

Początkowo buty funkcjonowały pod nazwą Nike Roshe Run. Teorii na temat zmiany, która nastąpiła w 2015 roku, było minimum kilka. Według pierwszej Roshe było już zajęte przez inny produkt, dlatego sztucznie trzeba było dopisać jeszcze coś, padło na słówko Run. Inna teoria głosi, że Run sugerowało, że to buty biegowe. Nie jest to prawdą – model nie posiada wystarczającej amortyzacji, żeby sprostać intensywnym i regularnym treningom. Trzecia koncepcja – dzięki zmianie na Roshe One można płynnie przejść do kolejnej części i rozwijać kolekcję roszków, bez chaosu w nazewnictwie. Po Nike Roshe One przyszedł czas na Roshe Two, premiera odbyła się we wrześniu 2016 roku.

Nike Roshe One doczekały się wielu reedycji. Dostępne są modele damskie, męskie i dziecięce. Roszki monochromatyczne lub w modny print – wybór jest ogromny. Wariant Nike Roshe One High jest wyższy, za kostkę i dodatkowo ocieplany, będzie idealny na zimę w mieście. Wariant roszków Hyperfuse to gwarancja wytrzymałości i superwentylacji. Dzięki trzem klejonym warstwom buty są wyjątkowo wytrzymałe i posłużą długie miesiące.