Nike Roshe Run

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nike Roshe Run - kultowe roszki to propozycja Nike zaprojektowana przez Dylana Raascha. Designer stoi również za innymi sukcesami tego brandu, między innymi nową odsłoną Air Max 95. Aktualnie kicksy dostępne są w dwóch wariantach: Roshe One i Roshe Two. W 2015 roku marka zmieniła nazwę Roshe Run na Roshe One. Dlaczego? Run sugerowałoby, że to buty idealne do biegania, ale to mylące. Roszki nadają się idealnie na co dzień, do miejskich, streetwearowych stylizacji.

Prace nad projektem trwały prawie 2 lata. Ostatecznie buty pojawiły się w sprzedaży jesienią 2011 roku. Designer dostał nie lada wyzwanie – zaprojektować tanie i dobre buty, nowoczesne i proste. Maksymalny pułap cenowy? W granicach 70 dolarów, nie więcej. W tym czasie przetestowano ponad 10 rodzajów podeszwy i aż 50 wariantów cholewki. Czy było warto? Wysiłek się opłacił. Model Roshe Run jest kultowy. Cała ulica śmiga w roszkach.

Inspiracją przy projekcie była medytacja i koncepcja Zen. Spokój umysłu, równowaga i balans to wartości, które Dylan Raasch zapożyczył w swoim nowatorskim projekcie. Medytacja w butach sportowych ze Swooshem? Jak to możliwe? Prostota i minimalizm, żadnych zbędnych elementów i zdobień – to kwintesencja modelu Nike Roshe Run.