Nike Roshe Two

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nike Roshe Two - to kultowe roszki w stuningowanej wersji. Premiera modelu Nike Roshe Two odbyła się 1 września 2016 roku, czyli cztery lata po premierze Roshe One. Jak wyglądają kicksy po metamorfozie i co zaproponowano w wariancie Roshe Two? Zmiany w obrębie samego buta, kształtu cholewki, wyglądu podeszwy są tak drobne, że tylko wprawne oko kicksowego konesera może dostrzec różnice.

Jaki jest model Roshe Two? Lekki i elastyczny przede wszystkim, Wyjątkowo niska waga sprawia, że buty są niemal niewyczuwalne na stopie. Miękka cholewka została skonstruowana tak, że doskonale dopasowuje się do kształtu stopy. Co wyróżnia ten projekt na tle konkurencji? Na pewno trzywarstwowa, miękka amortyzacja. Co oznacza w praktyce, że projektanci wykorzystali w podeszwie środkowej piankę o trzech różnych gęstościach. Dodatkowym atutem jest wkładka z pamięcią kształtu - co oznacza, że kształt dopasowuje się praktycznie od razu do kształtu stopy i podbicia.

Zmiany, zmiany, zmiany - marka Nike podjęła w 2016 roku odważną decyzję. Zmieniono nazwę Roshe Run na Roshe One. Wywołało to małe zamieszanie i dezorientację, ale dziś już mało kto pamięta, że te kicksy początkowo nazywały się Roshe Run. Teorii na temat zmiany jest kilka. W kontekście wypuszczenia modelu Roshe Two bardzo prawdopodobne wydaje się, że Nike uprościło sobie sprawę, żeby móc wypuszczać kolejne generacje roszków z nazwami zawierającymi kolejne cyfry.