Puma Suede

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Puma Suede - ten model butów ma wieloletnią historię. Pojawił się w sprzedaży w 1968 roku jako buty biegowe. Jego największa popularność przypada na lata 60. I 70. XX wieku. Wtedy też najgorętsze nazwiska ze świata sportu - biegacz Tommy Smith i legendarny koszykarz Walt „Clyde” Frazier - rozsławiły model Puma Suede. Już dekadę później - w latach 80. - model Pumy zapożyczyli tancerze breakdance i środowisko nowojorskich raperów.

Marka Puma podjęła w ostatnim czasie szereg radykalnych decyzji i zmian w obrębie struktury firmy. Postawiono na odświeżenie wizerunku i przewietrzenie starej kadry. Punktem kulminacyjnym był grudzień 2014 roku. Dyrektorem kreatywnym damskiego sektora Puma została superpopularna piosenkarka i ikona stylu Rihanna. W oficjalnym oświadczeniu brandu można przeczytać, że wokalistka będzie pracować nad klasycznymi modelami oraz nowymi propozycjami marki.

Na początku 2016 roku Puma wznowiła sprzedaż dwóch klasyków: Basket i kultowych Suede. Buty powróciły do sprzedaży w trochę odświeżonej formie. Podstawowa linia i materiały (zamsz) pozostały niezmienione. Tym razem brand postanowił trafić do młodszych klientów i jako nową ambasadorkę i twarz modelu Puma Suede wybrał najmłodszą z sióstr Kardashian - Kylie Jenner. Kontynuacją współpracy, poza reklamowaniem modelu Puma Suede, był udział w kompleksowej kampaniii sesji zdjęciowej modelu The Fierce.