Reebok Classic

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Reebok Classic - w 1982 na sklepowe półki trafił model Freestyle, były to pierwsze buty sportowe zaprojektowane dla kobiet. Skąd taki krok w tamtych czasach? Wszystko za sprawą mody na aerobik. Ta aktywność miała zachęcić kobiety do większego i czynnego udziału w sporcie. Buty na aerobik szybko zaczęła nosić ulica - wkładano je do nieformalnych stylizacji. Po ogromnym sukcesie sprzedażowym brand nie osiadł na laurach i już rok później zaproponował coś, co w niedługim czasie stało się ikoną.

Był rok 1983 - marka Reebok zdecydowała się wypuścić do sprzedaży kolekcję skórzanych butów biegowych Reebok Classic. W złotych czasach zamszowych i masywnych butów do joggingu ten projekt zaskakiwał swoim minimalizmem i umiarem. Model Classic dzięki prostej konstrukcji w porównaniu do konkurencyjnych, mocno technologicznie rozwiniętych modeli biegowych, zyskał popularność jako buty na co dzień. Dziś model Reebok Classic to nieodłączny element modnych, miejskich stylizacji. Brand reklamuje go jako „dostojną klasykę”. Nisko profilowana cholewka z miękkiej skóry (w wariancie Classic Leather) lub z materiałów syntetycznych (Classic Princess dla księżniczek streetstyle’u), klasyczna forma, gumowy spód i podeszwa środkowa z pianki EVA - oto kwintesencja tego modelu.

Marka Reebok zaprosiła do współpracy wiele gwiazd ze świata muzyki i sportu. Gorące nazwiska, takie jak: Alicia Keys, 50cent, Jay-Z i Kendrick Lamar były zaangażowane w tworzenie autorskich linii modelu Classic. Takie unikatowe kolekcje, najczęściej produkowane w niewielkiej liczbie, to gratka dla fanów kicksów i swoich muzycznych idoli.