Vagabond

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Vagabond - skandynawska marka ze Szwecji, która kocha minimalizm. Projekty tego brandu są proste, czyste i nieprzeładowane zbędnymi detalami czy ozdobnymi elementami. Obecnie są to kolekcje damskie i męskie. Brand istnieje na rynku od ponad 20 lat, zdobył rzesze wiernych fanów. Jest dostępny w 25 krajach, ale ta liczba stale się powiększa.

Marka duży nacisk stawia również na pielęgnację i troskę o buty. Na oficjalnej stronie producenta znajduje się poradnik o tym jak pielęgnować swoje buty. Trzy słowa - w tak niewielkiej treści mieści się skondensowany sens przewodnika o pielęgnacji butów. Cleaning, Caring, Protecting - oto klucz do sukcesu. Dzięki temu można cieszyć się długi czas butami o nienagannym wyglądzie.

Słowo Vagabond oznacza wędrowca. Nie musisz być pustynnym nomadem ani górskim piechurem, żeby nosić projekty szwedzkiego brandu. Propozycje doskonale wpisują się w miejskie, nowoczesne stylizacje oraz styl casualowy i lifestyle’owy. Cel Vagabond? Połączenie atrakcyjnego wyglądu z niespotykanym komfortem. Udało się to osiągnąć!

W 2017 roku szwedzki brand po raz siódmy zaprezentował materiały promocyjne z cyklu Modern Vagabond. W kampanii wizerunkowej na sezon wiosna/lato postawiono na młodych, stylowych i samowystarczalnych przedsiębiorców. Osoby, które prezentują najświeższe propozycje Vagabond, to między innymi influencerka z Instagrama, piosenkarka, założyciel marki z produktami dla skaterów, muzyk, artystka tworząca performance’y, założycielka serwisu No Basic Girls Allowed, baletnica.