Buty outdoor

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Buty outdoor - kiedy wychodzisz na zewnątrz, załóż buty outdoor! Takie modele, w porównaniu do lifestyle’owych, są bardziej solidne i lepiej sprawdzą się podczas niesprzyjających warunków. Jeśli więc zaczął padać deszcz, jest wilgotno, śnieży lub temperatura jest bardzo niska, to wybierz właśnie buty outdoor. Modele lifestyle zostaw sobie na suche, ciepłe dni. W polskim, zmiennym klimacie przyda Ci się zarówno jedna, jak i druga para, ale teraz trochę czasu poświęcimy na opis rodzajów butów outdoor.

Rodzaje butów outdoor

Buty outdoor to bardzo szeroka kategoria produktowa. Zasadniczo można stworzyć podział na kategorie: trekking, trapery i inne. Zacznijmy od początku.

Buty trekkingowe to modele skierowane do osób, które wspinają się po górach lub lubią turystykę pieszą i długie wycieczki w trudnym terenie. Trekkingowe modele są starannie wykonane z materiałów wysokiej jakości, nie przemakają, spiszą się dobrze na wyboistej, oblodzonej lub śliskiej powierzchni. Podeszwa jest przyczepna, dzięki temu stopa mocno i pewnie trzyma się podłoża. Buty trekkingowe mogą być niskie lub wysokie, za kostkę. Jakie wybrać? Wszystko zależy od potrzeb i intensywności wypraw.

Trapery to buty wysokie, za kostkę. Najpopularniejszy tego typu i sztandarowy but typu traper to zdecydowanie propozycja marki Timberland. Mowa oczywiście o The Original Yellow Boot. Model powstał w 1973 roku. Jest jedyny w swoim rodzaju, wodoodporny i pasuje praktycznie do wszystkiego. Najpopularniejszą i najbardziej rozpoznawalnym wariantem jest oczywiście żółty. Timberland oferuje Premium 6 w niemal każdej kolorystyce, również z innych niż pierwotny czyli nubuk materiałów. Mnogość faktur i wzorów - osoba w każdym wieku może mieć swoje „szóstki”.

Ostatnia, trzecia kategoria butów outdoor czyli inne. Jakiego rodzaju buty można jeszcze zaliczyć do kategorii outdoor, ale nie są ani trekkingami ani traperami? Modele sportowe topowych marek (na przykład od adidasa: Vigor Bounce lub Terrex Swift Solo). To odrobinę lżejsze, ale nadal bardzo funkcjonalne i wytrzymałe propozycje, które zamykają naszą listę butów outdoor.