Salomon

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Salomon – wbrew pozorom nazwa marki nie została zaczerpnięta od imienia izraelskiego króla, żyjącego około 1000 lat p.n.e. Rozwiązanie jest dużo prostsze – to nazwisko założyciela marki Francoisa Salomona. Marka komunikuje się sloganem „time to play”. W ofercie są wysokiej jakości sportowe kolekcje dla aktywnych.

Początki brandu sięgają roku 1947 – w sercu Alp małżeństwo Francois i Jeanne oraz ich syn George rozpoczynają produkcję krawędzi do nart. Interes szybko staję się dochodowy, z małej, rodzinnej marki rozwija się w większe przedsiębiorstwo. W 1952 roku produkują swój innowacyjny produkt na masową skalę, przenoszą siedzibę firmy do miejscowości Annecy.

W 1966 roku produkty Salomon pojawiły się po raz pierwszy na zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Wprowadzono innowacyjny system bezpiecznego wypinania nart, dzięki temu Salomon na długo staje się liderem w dostarczaniu takich rozwiązań i osiąga przewagę nad konkurencją. Kolejnym przełomem jest rok 1979 – wtedy też Salomon wprowadza do swojej oferty buty narciarskie, a także wiązania i obuwie do uprawiania kolarstwa górskiego. W 1983 roku Salomon wchodzi na giełdę. W 1990 sprzedaż zamknięto w liczbie 10 milionów par butów do narciarstwa alpejskiego. Kolejne lata to kolejne innowacje, technologie i sukcesy finansowe.

Marka słynie z jakości i profesjonalizmu – obecnie asortyment Salomon jest bardzo szeroki. Kolekcje: freeride, touring, na co dzień, sprostają najcięższym treningom. Oferta jest skierowana również do osób aktywnych, które nie boją się wyzwań i uprawiają następujące dyscypliny: narciarstwo biegowe, snowboard, bieganie (również trailowe), wspinaczkę, turystykę pieszą. Akcesoria, takie jak torby i plecaki, ochraniacze i gogle, sprzęt do uprawiania narciarstwa biegowego i alpejskiego, to najwyższa jakość i wybór profesjonalistów.