Rockport

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Rockport – amerykańska marka została założona w 1971 roku. Była realizacją koncepcji na połączenie dwóch nurtów w projektowaniu: casualu ze sportem. Czy buty mogą być zarazem wygodne, komfortowe, ale o niekoniecznie treningowym wyglądzie? W kolekcjach Rockport miejski styl i funkcjonalność sneakerów występują w parze.

Od prawie 50 lat buty Rockport trafiają do fanów wygody i casualu. Już w ponad 60 krajach są dystrybuowane propozycje brandu, ale ta liczba stale rośnie. Misja marki, nieprzerwanie od początku, to dostarczanie klientom produktów o najwyższej możliwej jakości. Początki były skromne – w 1971 roku ojciec i syn – Saul i Bruce Katz – zaczęli sprzedawać buty prosto ze swojego Vana. Ze skromnej, rodzinnej firmy szybko stali się mocnym graczem na obuwniczym rynku.

W 1990 roku wiceprezes brandu przebiegł nowojorski maraton w butach Rockport (model DressSports). W 2006 roku Rockport wypuścił kolekcję, stworzoną wspólnie z adidasem. W 2015 roku nastąpiło połączenie The Rockport Company I Drydock Footwear. W jego wyniku powstało The Rockport Group, które z sukcesami działa do dziś. Dostarcza niespotykaną wygodę i komfort stopom z całego świata.