Asics Gel

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Asics Gel - zacznijmy od nazwy marki. Asics to akronim sentencji łacińskiej Anima Sana In Corpore Sano, która oznacza „W zdrowym ciele zdrowy duch”. To kwintesencja ideologii i filozofii, jakimi kieruje się ta japońska marka. Asics stawia przede wszystkim na wyspecjalizowane buty biegowe technologicznie na najwyższym poziomie. Asicsy to modele uwielbiane przez biegaczy na całym świecie – zarówno profesjonalistów jak i amatorów.

Linia Asics Gel jest bardzo rozbudowana. Pierwsze modele z kolekcji Gel pojawiły się w latach 80., od tamtego czasu kolekcja wciąż się powiększa. Pod koniec lat 80. Asics zaproponowało rozwiązanie, które zrewolucjonizowało rynek butów biegowych. Dokładnie w 1986 roku modele Asics zostały wyposażone w system amortyzacji Asics Gel Cushioning. Zadaniem tej technologii jest pochłanianie wstrząsów w trakcie biegu. System odpowiada za amortyzację i pochłanianie wstrząsów w fazie zarówno odbicia, jak i uderzenia. Asics Gel Cushioning to wsparcie dla stopy nie tylko podczas biegania, ale również chodzenia.

Kolejne rewolucje i innowacje nadeszły w latach 90., ukoronowaniem ciężkiej pracy sztabu specjalistów i projektantów był model Gel-Kayano. Pojawił się w sprzedaży w 1994 roku, od tego czasu był niedoścignionym wzorem w kategorii zaawansowanych i innowacyjnych butów do biegania. Początek XXI wieku przyniósł kolejny biegowy hit. W 2007 roku do sprzedaży trafił but Gel-Kinsei, który został uznany najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem biegowym w ogóle. Asics przeskoczył sam siebie i przebił swoje poprzednie propozycje.