Guess

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Guess – marka Guess Inc. została założona w 1981 roku przez 4 braci Marciano. Rodzeństwo pochodzi z Francji, ale wyemigrowali do Stanów spełniać „american dream”. Połączyli francuski szyk i nonszalancję z amerykańskim luzem i stylem country. Najpierw słowem-kluczem opisującym kolekcje Guess był denim, teraz już znacznie szerzej: casual.

Początkowo ich największą specjalnością były ubrania z denimu. Od czasów spod znaku dżinsu niewiele dziś pozostało, bo obecnie asortyment jest znacznie bardziej szeroki: odzież, buty oraz akcesoria dla pań, panów, a także dzieci. Co pozostało bez zmian? Wielki sentyment do denimu oraz wyjątkowe kampanie reklamowe, dzięki którym wypłynęło wiele nieznanych dotąd modelek.

Asortyment Guess to cenowo półka premium. Sklepy własne oraz licencyjne możesz znaleźć na całym świecie, dużą popularnością cieszy się również sklep online. Według danych z 2015 roku Guess posiada ponad 1,5 tysiąca salonów w 90 krajach. Pod szyldem Guess zawierają się różne formaty: Guess by Marciano, Guess Jeans, Guess Accessories, Guess Footwear, Guess Kids I inne. Marka w Polsce przeżyła prawdziwy rozkwit: 2015 rok zakończono z liczbą 25 sklepów, ale na tym nie koniec. Sieć stale się rozwija i brand braci z Francji jeszcze nie powiedział ostatniego słowa!