Nike Air Max 2 Light

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Air Max 2 Light - to druga, ulepszona wersja modelu Air Max Light, który zadebiutował w 1989 roku. Do sprzedaży buty te trafiły w 1994 roku i były o jedną uncję (około 28 gramów) lżejsze od swojego pierwowzoru.

Historia

Twórcy Air Maxów od początku eksperymentowali z każdym elementem swoich projektów, by każdy kolejny model wyróżniał się jeszcze większym komfortem noszenia oraz wyrazistym designem. Niejednokrotnie bazą nowego modelu był inny, który w świecie sneakersów zadebiutował wcześniej, jednak nie zyskał wystarczającego rozgłosu. Tak też stało się w przypadku Air Max2 Light, który był wersją 2.0 Air Max Light z 1989 roku. Projektanci skupili się tu na obniżeniu wagi butów poprzez wykorzystanie innych, nowocześniejszych tworzyw. Te sneakersy, podobnie jak ich pierwowzór, do dziś pozostają jednymi z zapomnianych Air Maxów, które nie mogą się równać z takimi legendami, jak Air Max 1 czy Air Max 90.

Specyfikacja

Aby obniżyć wagę Air Max Light w nowej wersji zastosowano poduszki gazowe o różnych gęstościach - od po bokach stabilizującą o gęstości 25psi, a na przodzie i tyle buta lekką, amortyzującą 5 psi. W podeszwie znalazła się także ultra lekka pianka Phylon. Z kolei cholewka została całkowicie zmieniona. Zniknął neoprenowy kołnierz charakterystyczny dla Air Max Light, a pojawił się klasyczny język. Kolorystyki były utrzymane w podobnych tonacjach - biel + neon, jednak linie na cholewkach były ostrzejsze, bardziej wyraziste, przez co Air Max 2 Light wyglądają oryginalnie i charakterystycznie.