Superga

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Superga - to marka z ponad stuletnią tradycją! Jej początki sięgają 1911 roku, kiedy to Walter Martiny założył firmę. Zajmował się przetwórstwem i produkcją gumowych wyrobów. Rewolucja i zmiana kierunku i polityki firmy nastąpiła w 1925 roku. Firma Industrie Gomma wystartowała z produkcją innowacyjnych jak na tamte czasy butów. Były wykonane z płótna, z gumową, solidną podeszwą. Model Superga 2750 był pionierem na rynku butów sportowych, z biegiem czasu zyska status kultowego.

Od roku 1930 Superga zaczęła patentować różne rodzaje gumy, z których produkowano kalosze i inne modele butów. Dzięki nieustannemu poszukiwaniu najdoskonalszego surowca oraz eksperymentowaniu w materiałach i strukturach Superga w końcu znalazła swój ideał. Odnalazł się wewnątrz drzewa kauczukowego – to znany dziś lateks (czyli mleczny sok z drzewa kauczukowego).

W 1960 roku Superga połączyła się z producentem opon Pirelli. Stała się wówczas największym we Włoszech producentem obuwia dla lokalnych rolników. Asortyment Superga szybko się powiększał – pojawiły się modele dla alpinistów, fanów górskich wspinaczek, również wygodne sandały i kapcie. Dla fanów aktywności sportowej buty tenisowe, do koszykówki czy żeglarstwa. Superga i Pirelli ostatecznie rozdzielili się w 1990 roku. Włoski producent butów przeżywał kryzys, ale w 2004 roku brand został wykupiony przez BasicNet.

Superga – to proste, wygodne buty. Ich największym atutem są: uniwersalne wzornictwo, jakość wykonania i niesamowita trwałość gumowej podeszwy. Fanką modeli Superga są popularne osoby ze świata mody, muzyki, filmu i polityki. Topmodelka Alessandra Ambrosio, aktorka Katie Holmes i pierwsza dama Ameryki – Michelle Obama.