Tommy Hilfiger

Z Butopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tommy Hilfiger – nazwa wzięła się od imienia i nazwiska założyciela. Firma została założona w 1985 roku. Siedziba TH znajduje się w stolicy Holandii – Amsterdamie. Założyciel – Thomas Jacob Hilfiger - jest projektantem i wizjonerem. Marka jest na wskroś amerykańska. Widać to również w specyfice stylu. Logotyp brandu I kolekcje utrzymane są w kolorystyce flagi Stanów Zjednoczonych.

Tommy Hilfiger jest jedną z wiodących na świecie marek lifestyle. Za sukcesem stoi udany mix klasycznego, amerykańskiego stylu, z elementami preppy i innymi inspiracjami. Jakość i styl marek Tommy Hilfiger i Hilfiger Denim doceniają klienci na całym świecie. Kolekcje damskie, męskie i dziecięce. Nie tylko odzież – również akcesoria i obuwie, a poza tym perfumy, okulary, zegarki, a nawet wyposażenie wnętrz. W procesie wymyślania każdego produktu z metką TH bierze udział założyciel. Thomas Hilfiger jest przywódcą, który nadaje kierunek dla całego procesu projektowania.

We wrześniu 2016 roku zaprezentowano na Nowojorskim Tygodniu Mody kolekcję 'Tommy Pier'. Okazała się ogromnym sukcesem. Outfity z wybiegu sprzedawały się już w trakcie pokazu - za sprawą opcji see-now-buy-now. Od momentu nawiązania współpracy z modelką i celebrytką Gigi Hadid marka zanotowała wzrost ruchu na stronie o 900 proc. Sprzedaż wzrosła o kilkadziesiąt procent w skali roku.

Modelka nie tylko prezentuje na wybiegach, oficjalnych i nieformalnych wyjściach ubrania i akcesoria marki TH. Gigi bierze czynny udział w procesie projektowania wszystkich elementów kolekcji. Kolaboracja Gigi x Tommy to wielki komercyjny sukces, doceniony przez znawców mody. Wyniki sprzedażowe to dowód na to, że podupadająca marka podjęła doskonałą decyzję, żeby nawiązać współpracę z tym gorącym nazwiskiem ze świata modelingu.